A második fordulót 5-3, a találkozót 9,5-6,5 arányban nyerte meg válogatottunk!

Kovács Judit szerezte az első pontunkat, a katalán megnyitásban könnyedén visszavágott az első fordulóbeli botlása után. Krstulovic Alex sötéttel is kedvezőbb állást ért el, de nem kockáztatott inkább a biztos kiegyenlítést választotta. A találkozó első fordított eredménye Pásztor Balázs játszmájában született. Világossal remek játékkal jutott döntő támadáshoz a szicíliai védelemben, már csak egy biztosító lépést kellett volna megtennie a győzelemhez. A lépés kimaradt, így nem adtuk hanem kaptuk a mattot. Karácsonyi Kata ugyan elnézett egy taktikai fenyegetését, szerencsénkre az előző esti villám tornán szerzett 8/0 pont megviselte ellenfelét és súlyos időzavarba kerülve pár lépés alatt vesztésre rontotta állását. Majoros Rózsa sötéttel is túljátszotta ellenfelét, de a teljesen nyert állásokat meg is kell nyerni. Most nem sikerült a teljes pontot begyűjtenie. Pribelszky Bence a második napon is magabiztosan hozta a partit, az egyetlen 100%-os teljesítményt nyújtva a csapatból. Persányi Barnabás meglepte ellenfelét, remek támadáshoz és egy óra időelőnyhöz jutott a tőle már tartó ellenfele ellen a megnyitás után. A kialakult állás Barnabásnak is szokatlan lehetett, mert az állás szelleméhez nem illően folytatta középjátékban, tálcán kínálva a győzelmet a szlovák fiúnak. Bohus Ádám remekül felkészült a Benkő csel ellen és végig kiválóan játszott, így a mérkőzés egyik legjobb játszmájának a megnyerésével fejeződött be számunkra a találkozó. A végeredmény nagyjából megfelel a látottaknak és igazolja papírformát. Csapatunk minden tagja az elvárásoknak megfelelően kiválóan felkészült a játszmákra és végig koncentráltan játszott. A második napon már fordultak elő tanulságos hibák, de azért is rendezünk ilyen találkozókat, hogy a nehéz ellenfelek ellen játszva ezekre fény derüljön és legyen lehetőség a kijavításukra. Egyénileg Pribelszky Bence, Bohus Ádám és Krstulovic Alex nyújtott szakmailag is kiemelkedő teljesítményt.

A mérkőzés mellett több közös programot is szerveztünk vendégeinkkel. A scheveningeni villámtornát 43,5-20,5 arányban nyertük meg. Nálunk Bohus Ádám lett a legjobb pontszerző 8/7,5 ponttal a szlovák csapatban Sahidi Samir 6,5 ponttal. Horváth József egy fejtőversennyel összekötött előadást tartott a két csapatnak. Itt 14 ponttal Macko Miroslav bizonyult a legjobbnak megelőzve a 13 pontos Bohus Ádámot. A legszorosabb küzdelem a labdarúgó mérkőzésen folyt a 6-5 arányban megnyert találkozón nálunk mind a három hölgy játékosunk aktív szerepet vállalt a csapatban. Összességében egy remek hangalatú találkozón vehettünk részt, ahol egy barátságos, összetartó szlovák csapattal ismerkedtünk meg. A Rachela József által vezetett válogatottat több szülő is elkísérte akikkel a két ország ifjúsági sakkéletéről is volt alkalom beszélgetni. A szlovák fél meghívott minket egy visszavágó mérkőzésre, amelyet megpróbálnak kibővíteni négy csapatossá a cseheket és a lengyeleket meghívva egy V4 találkozót szervezni.